سه شنبه04242018

Last update11:40:30 AM

Back شما اینجا هستید: خانه شورا ی همکاری اخبار شورا کارزارها آکسیون مشترک

آکسیون مشترک

  آکسیون مشترک

برای برپایی تجمع اعتراضی دردفاع از کارگران زندانی وزندانیان سیاسی

دربرابردفتر روزنامه یوتبری پستن – گوتنبرگ

ایرانیان آزادیخواه

رژیم اسلامی ایران در پی بازداشت ها و به زندان کشاندن فعالین کارگری و فعالان سیاسی موج جدیدی از خشونت و ارعاب را برای جلوگیری از پیشرفت مبارزه کارگران و مبارزات ازادیخواهانه مردم ایران براه انداخته است .

 

 

  کارگران و فعالان کارگری زندانی که در روزها و هفته های اخیر بازداشت شده اند آقایان محمود صالحی، فعال کارگری شناخته شده و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری، و پدرام نصرالهی، عضو کمیته هماهنگی در شهرستان سنندج، می باشند که کماکان در وضعیت نامشخص در زندان سنندج محبوس هستند. همچنین شاپور احسانی راد و جمیل محمدی از فعالین کارگری شناخته شده ایران و عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، ابراهیم مددی و داود رضوی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، پس از ۲۲ روز حبس و بلاتکلیفی با قرار کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ و عثمان اسماعیلی نیز با وثیقه ۵۰ میلیونی از زندان آزاد شدند، اما محمود صالحی به گزارش همسرش همچنان در زندان سنندج هستند ویک ماه دیگر نیز زندان ایشان تمدید شده است

 

جدا از فعالانی که در استانه اول ماه مه و طی هفته های اخیر دستگیر شده اند . ما شاهد این می باشیم که دهها فعال کارگری و سیاسی دیگر نظیر:  شاهرخ زمانی، بهنام ابراهیم زاده، محمد جراحی، یوسف آب خرابات،  رسول بداقی، غالب حسینی، واحد سیده و دهها کارگر و فعال سیاسی دیگر همچنان در حال سپری کردن  دوره محکومیت های سنگین خود در زندان های جمهوری اسلامی هستند.

در این راستا هیئت هماهنگی شورای نمانیدگان احزاب، سازمانها ونهادهای چپ و کمونیست فراخوانی برای کارزارسراسری درروزسی ام ماه مه ۲۰۱۵ جهت آزادی همه فعالان کارگری و کلیه زندانیان سیاسی وعقیدتی را داده است.

به همین مناسبت ما نیز به نوبه خود از این فراخوان دفاع نموده ودر پشتیبانی از آن آکسیون اعتراضی خود را دربرابردفتربزرگترین روزنامه صبح شهرگوتنبرگ درروزشنبه ۳۰ مه ساعت۱۳تا۱۵ بعد ازظهرهمزمان با دیگر کشورها فراهم می آوریم . تا به همراه شما ، صدای اعتراض خود را به گوش مطبوعات و مردم انسان دوست جامعه میزبان برسانیم .

ما امضاء کنندگان این اطلاعیه مشترک – گوتنبرگ ، تمامی ایرانیان آزادیخواه  و انساندوست را دعوت می کنیم تا به این حرکت انسانی همراه گردند .

ما خواهان لغو هرگونه اتهام علیه دستگیر شدگان و آزادی بی قید و شرط فعالین کارگری و دیگر فعالان عقیدتی و سیاسی زندانی می باشیم

امضاء ها :

حزب کمونیست ایران - واحد گوتنبرگ

سازمان اتحاد فدائیان کمونیست – واحد گوتنبرگ

سازمان کارگران انقلابی ایران( راه کارگر( - واحد گوتنبرگ

کانون همبستگی با کارگران ایران- گوتنبرگ

شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ برابر با ۲۳ می ۲۰۱۵

 

 

 

آخرین اخبار

منتخب مقالات