شنبه04212018

Last update11:40:30 AM

Back شما اینجا هستید: خانه مقالات مقالات و مطالب مطالب درباره اتحاد پاسخی به نوشته ششم و پنجم روابط عمومی سازمان کارگران انقلابی ایران -راه کارگر

پاسخی به نوشته ششم و پنجم روابط عمومی سازمان کارگران انقلابی ایران -راه کارگر

 پاسخی به نوشته ششم و پنجم

روابط عمومی سازمان کارگران انقلابی ایران -راه کارگر

با سلام

در فکر این بودم که آیا باید با نامه های ماراتونی و تکراری این رفقا جواب دهم یا نه؟ به این نتیجه رسیدم که نباید خسته شد و باید جواب داد. بویژه اینکه آنها "حق بجانبانه"  تیتر ایمیل شان را به جمله :« چرا ر. هلمت پاسخ نمی دهد؟» قید کرده اند!

 

قبل از هر چیز این را قید کنم که من تا نامه اخیر شما، با سئوال مشخصی روبرو نبوده ام  که آن را بی جواب گذاشته باشم.  ولی شما در آخرین نامه اخیرتان بطور مشخص برسیده اید: که روند اتحاد عمل برای تحریم رژیم با نیروهای کرد در کدام مرحله قرار دارد؟ شما که مبتکر پیش برد همزمان و موازی این دو اتحاد عمل بوده اید و هستید چرا گزارشی از مرحله پیشرفت کار جبهه ملی کرد نمی دهید؟

اولا اطلاق " جبهه ملی کرد" به این همکاری را اولین بار است می شنوم، این جبهه وجود ندارد. اما  در پاسخ به این سئوال لازم نبود که شما خبر دیروز بی.بی سی را نقل کنید، چون من این اطلاعات را در من در جلسه شورای نمایندگان بیش از دو هفته پیش و قبل از نوشتن پیشنویس اطلاعیه به عرض رسانده بودم که  تشکیلات کردستان ما بر اساس یک سیاست مدون (که در نامه فبلی مصوبه کنگره دهم کومه له را هم برایتان فرستاده بودم) در تلاش است هماهنگی در بین نیروهای کرد (علیرغم تفاوتهای سیاسی و ایدئولوژیک بین آنها) بر علیه   جمهوری اسلامی ایجاد کند و تحریم انتخابات یکی از این موارد است. این همکاری به صورت نشست های خبری رو به مردم کردستان پیش رفته است و هیچ اطلاعیه مشترکی منتشر نشده است و اگر روزی هم همچین اطلاعیه منتشر شود اولا بدون موضع گیری اصولی ما نخواهد بود و دوما  حتما همه آن  اطلاعیه را می بینند. چون اطلاعیه برای اطلاع است نه پنهان کردن. از این روی هیچ پنهان کاری ای در این مسئله نبوده و نیست. و همانگونه که قبلا هم به عرض رسانده ام دیدارهای رسمی در کردستان بین نیروهای سیاسی امر تازه نیست  و سالهاست برای هماهنگی روی مسائل امنیتی،  پاره ای همکاری های عملی در منطقه بارها عملی شده است و همواره گزارشات آنها در تلویزیون های ما و بقیه پخش شده است. 

شما در نقد پیش نویس اطلاعیه درخواست موضع گیری با نیروهایی که از موضع همسویی با ترامپیسم و ... به تحریم دست زده اند، شدید و ما مشکلی با این مرزبندی نداشتیم و آن را هم به پیش نویس افزودیم. لذا این نگرانی  هم  حل و دیگر ربطی به اطلاعیه مشترک نیروهای شورا ندارد.

رفقا  صحبت از دو اتحاد عمل همزمان و موازی کرده اند در حالیکه می دانند که سنخ این اتحاد عمل ها یکی نیست. آنها بدون شک می دانند که  سنخ کار و فعالیت در کردستان ویژگی های خود را دارد و قیاس آن با اتحاد عمل نیروهای چپ و کمونیست که در قیاس سراسری کار می کند متفاوت است. اگر این ویژگی ها برایشان جای سئوال است تقاضا دارم یک بار دیگر به سند مصوب کنگره ما که به همراه این یادداشت یکبار دیگر ارسال می کنم مراجعه کنند.

این توضیحات را از این جهت دادم که به این نتیجه برسم که این رفقا مشکلشان به طور واقعی "پاسخ ندادن" من به اینکه در کردستان ما مشغول چی هستیم نیست. این رفقا همانگونه که صمیمانه هر بار در سالگرد تاسیس کومه له به ما پیام داده اند، حتی تردید در مواضع رادیکال و کمونیستی کومه له که در شرایطی بسیار دشوار در میان طیف رنگارنگی از نیروهای ناسیونالیست در منطقه کار می کند ندارند. مشکل این رفقا ما نیستیم. خودشان و نفس موضع گیری شان در رابطه با انتخابات  در جمهوری اسلامی است. من نخواسته ام و حداقل در این فرصت هم نمی خواهم وارد تفاوت های دیدگاه های خودمان به نسبت انتحابات با آنها  بشوم چون آنچه اکنون برایم مهم تر است این است که ما بتوانیم مشترکا بر علیه این کارزار انتخاباتی رژیم وارد عمل شویم نه اینکه با ذره بین دنبال تقاوت های دیدگاهیمان با نیروی دیگری در شورای همکاری در این رابطه بشوم. این کار را می شود در فرصتی دیگر انجام داد و به نظرم این تجربه نشان داد که ما در آینده حتما باید این کار را علنی انجام دهیم.

و اما این بار نوبت من است که به این رفقا بپرسم شما چرا توضیحی و یا معذرتی به خاطر تحریفات آشکاری که در اظهارات من داشته اید نمی کنید. شما چرا به نگفته های من اشاره دلبخواه می کنید، ولی نکات مندرج در نامه های من و نقدهایی که از طرف رفقای دیگر به مواضع  شما می شود را دور می زنید و  در هر شش نامه تان  فقط حرف خودتان تکرار می شود یا جسته و گریخته تکه هایی از نقل و قول های من را آنهم نه برای جواب، بلکه برای موجهه کردن صحبت های خودتان نقل می کنید!  رفقا تکرار مکرر موضوعی پاسخ گرفته، حقانیتی به آن نمی دهد.

 

در خاتمه از هیات هماهنگی تقاضا دارم با توجه مدت تمدید شده اطلاعیه تمام شده است و تاکنون هیچ نیروی رسما امضایش را پس نگرفته است لطفا اطلاعیه را منتشر کند.

 

با تشکر هلمت احمدیان

28 آوریل 2017

 

 

 

 

آخرین اخبار

منتخب مقالات